Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Susanne Kaufmann takes a holistic approach, innovating with the finest Alpine ingredients to craft a superior skincare range that nurtures the face and body with nature at its most effective.

Holistic Alpine Heritage

Paying homage to their Austrian spa heritage, Susanne Kaufmann expertly craft their skincare to support skin barrier health with targeted treatments that nurture the skin and indulge the senses from head-to-toe in the face of increasing environmental stress.

Effective Natural Actives

Harnessing the transformative benefits of the finest Alpine plant actives, proven by both science and holistic heritage, Susanne Kaufmann look to nature first for the intelligent ingredient complexes that power their efficacious formulas.

Science-Backed Formulations

Amplifying the very best that nature has to offer, carefully chose for its efficacy and skin affinity, with cutting-edge scientific research, Susanne Kaufmann products deliver clinically proven, instant and long-term results.

Respecting Our Planet

Since day one in 2003, Susanne Kaufmann have championed conscious production, sourcing, and packaging, along with deep respect for both environment and people — and seek balance with nature in everything they do.

Showing1–20 of 22 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
SUSANNE KAUFMANN Mountain Pine Bath 250ml
£60.00 Unit price £240.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Nourishing Rich Cream
£70.00 Unit price £1,400.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Bath for the Senses 250ml
£60.00 Unit price £240.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Lip Balm 3g
£20.00 Unit price £6,666.67 perkg
SUSANNE KAUFMANN Mallow Blossom Bath 250ml
£55.00 Unit price £220.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Enzyme Exfoliator 50ml
£60.00 Unit price £1,200.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Nourishing Day Cream 50ml
£70.00 Unit price £1,400.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Advanced Anti-Ageing Rich Cream 50ml
£95.00 Unit price £1,900.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN St. John's Wort Bath 400g
£55.00 Unit price £137.50 perkg
SUSANNE KAUFMANN Purifying Cleansing Gel 100ml
£40.00 Unit price £400.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Hayflower Bath Oil 250ml
£60.00 Unit price £240.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Moisturising Mask 50ml
£55.00 Unit price £1,100.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Nutrient Serum 30ml
£115.00 Unit price £3,833.33 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Hyaluron Serum 30ml
£115.00 Unit price £3,833.33 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Ectoin Repair Serum 30ml
£115.00 Unit price £3,833.33 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Nourishing Night Cream 50ml
£70.00 Unit price £1,400.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Ectoin Barrier Repair Moisturiser SPF-50 50ml
£70.00 Unit price £1,400.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Eye Rescue Serum 10ml
£85.00 Unit price £8,500.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Refining Scalp Body Scrub 200ml
£75.00 Unit price £375.00 perlitre
SUSANNE KAUFMANN Body Butter 200ml
£60.00 Unit price £300.00 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old